BD 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Joshua Hoffman | ZA | Nelspruit Hoerskool | Aldo Luttig | No | - |
- | Ruben Brecher | Belgrave Tennis Club | Charl Meyer | No | - | |
- | Zander de Wet | ZA | Groenkloof Tennis Stadium | Owen Strydom | No | - |
- | Letang Mosothwane | Letso Luyanda Mesotlo | No | - | ||
- | Lebone Tlape | Big River Squash & Fitness Centre | Ekene Mwim | No | - | |
- | Ben-Philip Du Toit | Laerskool Menlo Park | Andre Aikman | No | - | |
- | Gerik Heyns | Senekal Primere Skool | Conrad Fourie | No | - | |
[2] | Rupert Naude | ZA | Midstream Ridge Primary School | Dietmar Swart | No | - |
[1] | Aldo Luttig | Eldoraigne Tennis Club | Joshua Hoffman | No | - | |
[2] | Dietmar Swart | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | Rupert Naude | No | - |
- | Letso Luyanda Mesotlo | Notwane | Letang Mosothwane | No | - | |
- | Conrad Fourie | Elarduspark Primary | Gerik Heyns | No | - | |
- | Ekene Mwim | ZA | Waterkloof Primary | Lebone Tlape | No | - |
- | Owen Strydom | ZA | Bryanston Parallel Medium School | Zander de Wet | No | - |
- | Andre Aikman | Laerskool Menlo Park | Ben-Philip Du Toit | No | - | |
- | Charl Meyer | ZA | Laerskool Anton van Wouw | Ruben Brecher | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-03-31 1:30pm | A1 | Tuks - Court 4 |
Joshua Hoffman [1]
Aldo Luttig [1]
|
Ruben Brecher
Charl Meyer
|
4-6, 6-3, 10-8 |
2024-03-31 1:30pm | A2 | Tuks - Court 5 |
Zander de Wet
Owen Strydom
|
Letang Mosothwane
Letso Luyanda Mesotlo
|
7-6, 3-6, 10-5 |
2024-03-31 1:30pm | A3 | Tuks - Court 6 |
Lebone Tlape
Ekene Mwim
|
Ben-Philip Du Toit
Andre Aikman
|
6-4, 6-3 |
2024-03-31 1:30pm | A4 | Tuks - Court 7 |
Gerik Heyns
Conrad Fourie
|
Rupert Naude [2]
Dietmar Swart [2]
|
4-6, 1-6 |
2024-03-31 3:00pm | A5 | Tuks - Court 4 |
Joshua Hoffman [1]
Aldo Luttig [1]
|
Zander de Wet
Owen Strydom
|
6-4, 6-1 |
2024-03-31 3:00pm | A6 | Tuks - Court 5 |
Lebone Tlape
Ekene Mwim
|
Rupert Naude [2]
Dietmar Swart [2]
|
6-4, 2-6, 8-10 |
2024-04-01 12:30pm | A7 | Tuks - Court 1 |
Joshua Hoffman [1]
Aldo Luttig [1]
|
Rupert Naude [2]
Dietmar Swart [2]
|
6-2, 6-2 |