GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Jesse de Villiers | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[2] | Milah Neveling | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
[3] | Simoné Swart | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
[4] | Felicia Ouko | EXTREME TENNIS | No | - | |
- | Taylor WHITE | ZA | Gauteng Noord | No | - |
- | Taylor Van Der Merwe | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Katie Doyer | ZA | Pirates Tennis Club | No | - |
- | Deonez Mandtoumbi | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Tanishka Pillay | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Annabelle van der Merwe | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Kayla Markram | ZA | Kathu Tennis Club | No | - |
- | Okuhle Mbuyisa | ZA | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - |
- | Dzangalashu Rabali | ZA | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - |
- | Rorisa Axé Jatto | No | - | ||
- | Tsebo Motsididi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Emma Brink | ZA | Pretoria Oos Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-03-30 9:00am | A1 | WAT - Court 2 |
Jesse de Villiers [1]
|
Tanishka Pillay
|
6-0, 6-0 |
2024-03-30 9:00am | A2 | WAT - Court 3 |
Rorisa Axé Jatto
|
Annabelle van der Merwe
|
3-6, 6-7 |
2024-03-30 9:00am | A3 | WAT - Court 4 |
Felicia Ouko [4]
|
Yasmin Lombard
|
6-0, 6-1 |
2024-03-30 9:00am | A4 | WAT - Court 5 |
Dzangalashu Rabali
|
Kayla Markram
|
2-6, 3-6 |
2024-03-30 9:00am | A5 | WAT - Court 6 |
Deonez Mandtoumbi
|
Tsebo Motsididi
|
1-6, 1-6 |
2024-03-30 10:30am | A6 | WAT - Court 1 |
Taylor Van Der Merwe
|
Simoné Swart [3]
|
5-7, 4-6 |
2024-03-30 10:30am | A7 | WAT - Court 2 |
Katie Doyer
|
Taylor WHITE
|
6-2, 6-2 |
2024-03-30 10:30am | A8 | WAT - Court 3 |
Okuhle Mbuyisa
|
Milah Neveling [2]
|
3-6, 2-6 |
2024-03-30 1:30pm | A9 | WAT - Court 4 |
Jesse de Villiers [1]
|
Annabelle van der Merwe
|
6-2, 6-1 |
2024-03-30 1:30pm | A10 | WAT - Court 5 |
Felicia Ouko [4]
|
Kayla Markram
|
6-2, 6-1 |
2024-03-30 1:30pm | A11 | WAT - Court 6 |
Tsebo Motsididi
|
Simoné Swart [3]
|
6-1, 6-4 |
2024-03-30 3:00pm | A12 | WAT - Court 1 |
Katie Doyer
|
Milah Neveling [2]
|
2-6, 2-6 |
2024-03-31 7:30am | A13 | WAT - Court 1 |
Jesse de Villiers [1]
|
Felicia Ouko [4]
|
6-0, 6-0 |
2024-03-31 7:30am | A14 | WAT - Court 2 |
Tsebo Motsididi
|
Milah Neveling [2]
|
6-2, 6-3 |
2024-04-01 9:00am | A15 | GrkTS - Court 5 |
Jesse de Villiers [1]
|
Tsebo Motsididi
|
6-1, 6-1 |
2024-04-01 9:00am | B1 | GrkTS - Court 12 |
Felicia Ouko [4]
|
Milah Neveling [2]
|
2-6, 3-6 |
2024-03-31 7:30am | C1 | WAT - Court 3 |
Annabelle van der Merwe
|
Kayla Markram
|
6-2, 1-6, 10-6 |
2024-03-31 7:30am | C2 | WAT - Court 4 |
Simoné Swart [3]
|
Katie Doyer
|
6-2, 6-2 |
2024-04-01 9:00am | C3 | GrkTS - Court 13 |
Annabelle van der Merwe
|
Simoné Swart [3]
|
2-6, 3-6 |
2024-04-01 9:00am | D1 | GrkTS - Court 14 |
Kayla Markram
|
Katie Doyer
|
0-6, 1-6 |
2024-03-30 3:00pm | E1 | WAT - Court 2 |
Tanishka Pillay
|
Rorisa Axé Jatto
|
2-6, 4-6 |
2024-03-30 3:00pm | E2 | WAT - Court 3 |
Yasmin Lombard
|
Dzangalashu Rabali
|
6-2, 6-0 |
2024-03-30 3:00pm | E3 | WAT - Court 4 |
Deonez Mandtoumbi
|
Taylor Van Der Merwe
|
1-6, 0-6 |
N/A | E4 | WAT - Court 5 |
Taylor WHITE
(Did not play)
|
Okuhle Mbuyisa
|
Walkover |
2024-03-31 7:30am | E5 | WAT - Court 5 |
Rorisa Axé Jatto
|
Yasmin Lombard
|
6-3, 6-1 |
2024-03-31 7:30am | E6 | WAT - Court 6 |
Taylor Van Der Merwe
|
Okuhle Mbuyisa
|
6-1, 6-1 |
2024-04-01 9:00am | E7 | GrkTS - Court 15 |
Rorisa Axé Jatto
|
Taylor Van Der Merwe
|
0-6, 0-6 |
2024-04-01 10:30am | F1 | GrkTS - Court 1 |
Yasmin Lombard
|
Okuhle Mbuyisa
|
2-6, 6-3, 10-3 |
2024-03-31 9:00am | G1 | WAT - Court 1 |
Tanishka Pillay
|
Dzangalashu Rabali
|
6-1, 6-2 |
2024-04-01 10:30am | G3 | GrkTS - Court 2 |
Tanishka Pillay
|
Deonez Mandtoumbi
|
6-4, 6-1 |