BS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Gerik Heyns | Senekal Primere Skool | No | - | |
[2] | Andre Aikman | Laerskool Menlo Park | No | - | |
[3] | Victor Hugo | ZA | Wierdapark Primary | No | - |
[4] | Stepan Gerasimov | RU | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Letso Luyanda Mesotlo | Notwane | No | - | |
- | Letang Mosothwane | No | - | ||
- | Tayler Venter | Constantia Primary | No | - | |
- | Erich Olivier | ZA | Cornwall Hill Primary | No | - |
- | Francois Malan | No | - | ||
- | Owen Strydom | ZA | Bryanston Parallel Medium School | No | - |
- | Thomas Botha | ZA | Maragon Private School | No | - |
- | James Venter | ZA | Dainfern Tennis Club | No | - |
- | Nathanael Jangara | Pridwin Preparatory School | No | - | |
- | Kade du Plessis | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Riko Coetzee | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | Liam Watson | Laerskool Middelburg | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-03-30 7:30am | A1 | Tuks - Court 9 |
Gerik Heyns [1]
|
Nathanael Jangara
|
6-3, 4-6, 9-11 |
2024-03-30 7:30am | A2 | Tuks - Court 10 |
Letang Mosothwane
|
Kade du Plessis
|
2-6, 4-6 |
2024-03-30 7:30am | A3 | Tuks - Court 11 |
Stepan Gerasimov [4]
|
Tayler Venter
|
6-0, 6-2 |
2024-03-30 7:30am | A4 | Tuks - Court 12 |
Francois Malan
|
Liam Watson
|
6-2, 6-2 |
2024-03-30 7:30am | A5 | Tuks - Court 13 |
Letso Luyanda Mesotlo
|
Erich Olivier
|
6-1, 6-0 |
2024-03-30 7:30am | A6 | Tuks - Court 14 |
Riko Coetzee
|
Victor Hugo [3]
|
6-2, 6-1 |
2024-03-30 7:30am | A7 | Tuks - Court 15 |
Owen Strydom
|
Thomas Botha
|
6-1, 6-1 |
2024-03-30 7:30am | A8 | Tuks - Court 16 |
James Venter
|
Andre Aikman [2]
|
4-6, 4-6 |
2024-03-30 12:00pm | A9 | Tuks - Court 4 |
Nathanael Jangara
|
Kade du Plessis
|
3-6, 2-6 |
2024-03-30 12:00pm | A10 | Tuks - Court 5 |
Stepan Gerasimov [4]
|
Francois Malan
|
6-0, 6-3 |
2024-03-30 12:00pm | A11 | Tuks - Court 6 |
Letso Luyanda Mesotlo
|
Riko Coetzee
|
6-2, 2-6, 1-10 |
2024-03-30 12:00pm | A12 | Tuks - Court 7 |
Owen Strydom
|
Andre Aikman [2]
|
2-6, 6-4, 10-8 |
2024-03-31 10:30am | A13 | Tuks - Court 2 |
Kade du Plessis
|
Stepan Gerasimov [4]
|
6-4, 6-1 |
2024-03-31 10:30am | A14 | Tuks - Court 3 |
Riko Coetzee
|
Owen Strydom
|
6-4, 6-3 |
2024-04-01 9:00am | A15 | Tuks - Court 13 |
Kade du Plessis
|
Riko Coetzee
|
3-6, 2-6 |
2024-04-01 9:00am | B1 | Tuks - Court 14 |
Stepan Gerasimov [4]
|
Owen Strydom
|
6-1, 6-3 |
2024-03-31 10:30am | C1 | Tuks - Court 4 |
Nathanael Jangara
|
Francois Malan
|
6-2, 6-3 |
2024-03-31 10:30am | C2 | Tuks - Court 5 |
Letso Luyanda Mesotlo
|
Andre Aikman [2]
|
2-6, 2-6 |
2024-04-01 9:00am | C3 | Tuks - Court 15 |
Nathanael Jangara
|
Andre Aikman [2]
|
0-6, 1-6 |
2024-04-01 9:00am | D1 | Tuks - Court 16 |
Francois Malan
|
Letso Luyanda Mesotlo
|
1-6, 0-6 |
2024-03-30 12:00pm | E1 | Tuks - Court 8 |
Gerik Heyns [1]
|
Letang Mosothwane
|
3-6, 5-7 |
2024-03-30 12:00pm | E2 | Tuks - Court 9 |
Tayler Venter
|
Liam Watson
|
7-6, 6-0 |
2024-03-30 12:00pm | E3 | Tuks - Court 10 |
Erich Olivier
|
Victor Hugo [3]
|
5-7, 1-6 |
2024-03-30 12:00pm | E4 | Tuks - Court 11 |
Thomas Botha
|
James Venter
|
1-6, 0-6 |
2024-03-31 10:30am | E5 | Tuks - Court 6 |
Letang Mosothwane
|
Tayler Venter
|
6-4, 6-4 |
2024-03-31 10:30am | E6 | Tuks - Court 7 |
Victor Hugo [3]
|
James Venter
|
4-6, 6-4, 11-9 |
2024-04-01 10:30am | E7 | Tuks - Court 1 |
Letang Mosothwane
|
Victor Hugo [3]
|
6-4, 6-4 |
2024-04-01 10:30am | F1 | Tuks - Court 2 |
Tayler Venter
|
James Venter
|
6-7, 7-5, 4-10 |
2024-03-31 10:30am | G1 | Tuks - Court 8 |
Gerik Heyns [1]
|
Liam Watson
|
6-3, 6-4 |
2024-03-31 10:30am | G2 | Tuks - Court 9 |
Erich Olivier
|
Thomas Botha
|
6-2, 6-1 |
2024-04-01 10:30am | G3 | Tuks - Court 3 |
Gerik Heyns [1]
|
Erich Olivier
|
6-4, 7-6 |
2024-04-01 10:30am | H1 | Tuks - Court 4 |
Liam Watson
|
Thomas Botha
|
6-2, 6-3 |