MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Connor Thomas DOIG | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
[2] | Munashe TEBURU | ZW | Berea Lawn Tennis Club | No | - |
[3] | Matthew HARRIS | Rivonia Recreation Club | No | - | |
[4] | Tiaan Nelson | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[5] | Rudiger Dusselberg | Randburg Tennis Club | No | - | |
[6] | Brandon RIESEBERG | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
[7] | Nicholas REIS | ZA | Grey College High | No | - |
[8] | Jason HARRIS | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | VIC ATAM | ZA | Weltevreden Park Tennis Club | No | - |
- | Juan-Heinrich Bornman | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
- | Valentino CERONIO | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
- | Jandré VILJOEN | ZA | Menlopark High | No | - |
- | Caleb Fyvie | Kearsney College | No | - | |
- | Deon Kearns | ZA | Rustenburg High | No | - |
- | Waldo MOOLMAN | Rustenburg High | No | - | |
- | MARK AGGENBACH | Rustenburg Primary | No | - | |
- | Matseliso MATANG | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | James HART | ZA | Marks Park Sports Club | No | - |
- | Kyle Nel | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Johann Buhrmann | Randburg Tennis Club | No | - | |
- | Luke CLIFTON | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
- | Kevin Kotze | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Reuben Bakker | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Andrzej LUBASINSKI | ZA | Northmead Tennis Club | No | - |
- | Bryan Wiggill | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
- | Pieter Janse Van Rensburg | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Wikus Boshoff | ZA | Waverley Tennis Club | No | - |
- | Steyn DIPPENAAR | NA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Colby Paxinos | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Muhammad VALLY | ZA | No | - | |
- | Gerald Kruger | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
- | Yasser Assamo | UCT | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Ngcobo Scelo | ZA | University Of Kzn Pmb | No | - |
- | Mpho Leshoele | LS | Grey college | No | - |
- | Aleksandar SIMOVSKI | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Dylan DU TOIT | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
- | JC Van Pletzen | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-09-30 12:00pm | A1 | Koedo - Court 6 |
Connor Thomas DOIG [1]
|
Juan-Heinrich Bornman
|
6-0, 6-0 |
2022-09-30 12:00pm | A2 | Koedo - Court 7 |
Kyle Nel
|
Wikus Boshoff
|
2-6, 6-7 |
2022-09-30 12:00pm | A3 | Koedo - Court 8 |
Bryan Wiggill
|
MARK AGGENBACH
|
4-6, 5-7 |
2022-09-30 1:30pm | A4 | Koedo - Court 1 |
Matseliso MATANG
|
Jason HARRIS [8]
|
3-6, 0-6 |
2022-09-30 1:30pm | A5 | Koedo - Court 2 |
Matthew HARRIS [3]
|
Muhammad VALLY
|
6-1, 6-1 |
2022-09-30 1:30pm | A6 | Koedo - Court 3 |
Waldo MOOLMAN
|
Johann Buhrmann
|
5-7, 3-6 |
2022-09-30 1:30pm | A7 | Koedo - Court 4 |
Caleb Fyvie
|
Gerald Kruger
|
5-7, 2-6 |
2022-09-30 1:30pm | A8 | Koedo - Court 5 |
Yasser Assamo
|
Rudiger Dusselberg [5]
|
2-6, 4-6 |
2022-09-30 1:30pm | A9 | Koedo - Court 6 |
Brandon RIESEBERG [6]
|
Luke CLIFTON
|
6-4, 6-4 |
2022-09-30 1:30pm | A10 | Koedo - Court 7 |
James HART
|
Andrzej LUBASINSKI
|
6-0, 6-3 |
2022-09-30 1:30pm | A11 | Koedo - Court 8 |
Reuben Bakker
|
Kevin Kotze
|
6-0, 7-5 |
2022-09-30 3:00pm | A12 | Koedo - Court 1 |
Pieter Janse Van Rensburg
|
Tiaan Nelson [4]
|
0-6, 2-6 |
2022-09-30 3:00pm | A13 | Koedo - Court 2 |
Nicholas REIS [7]
|
Jandré VILJOEN
|
3-6, 5-7 |
2022-09-30 3:00pm | A14 | Koedo - Court 3 |
Valentino CERONIO
|
Colby Paxinos
|
6-2, 3-6, 2-6 |
2022-09-30 3:00pm | A15 | Koedo - Court 4 |
VIC ATAM
(Ret.)
|
Deon Kearns
|
5-7, 0-3 Retired |
2022-09-30 3:00pm | A16 | Koedo - Court 5 |
Steyn DIPPENAAR
|
Munashe TEBURU [2]
|
6-7(5), 6-7(4) |
2022-10-01 8:00am | A17 | Koedo - Court 1 |
Connor Thomas DOIG [1]
|
Wikus Boshoff
|
6-3, 7-5 |
2022-10-01 8:00am | A18 | Koedo - Court 2 |
MARK AGGENBACH
|
Jason HARRIS [8]
|
1-6, 1-6 |
2022-10-01 8:00am | A19 | Koedo - Court 3 |
Matthew HARRIS [3]
|
Johann Buhrmann
|
6-0, 6-1 |
2022-10-01 8:00am | A20 | Koedo - Court 4 |
Gerald Kruger
|
Rudiger Dusselberg [5]
|
0-6, 1-6 |
2022-10-01 8:00am | A21 | Koedo - Court 5 |
Brandon RIESEBERG [6]
|
James HART
|
3-6, 4-6 |
2022-10-01 8:00am | A22 | Koedo - Court 6 |
Reuben Bakker
|
Tiaan Nelson [4]
|
6-4, 2-6, 4-6 |
2022-10-01 8:00am | A23 | Koedo - Court 7 |
Jandré VILJOEN
|
Colby Paxinos
|
6-4, 6-2 |
2022-10-01 8:00am | A24 | Koedo - Court 8 |
Deon Kearns
|
Munashe TEBURU [2]
|
5-7, 7-6(5), 6-3 |
2022-10-02 8:00am | A25 | Koedo - Court 1 |
Connor Thomas DOIG [1]
|
Jason HARRIS [8]
|
6-1, 6-2 |
2022-10-02 8:00am | A26 | Koedo - Court 2 |
Matthew HARRIS [3]
|
Rudiger Dusselberg [5]
|
6-2, 6-3 |
2022-10-02 8:00am | A27 | Koedo - Court 3 |
James HART
|
Tiaan Nelson [4]
|
6-4, 6-1 |
2022-10-02 8:00am | A28 | Koedo - Court 4 |
Jandré VILJOEN
|
Deon Kearns
|
6-1, 6-4 |
2022-10-03 11:00am | A29 | Koedo - Court 1 |
Connor Thomas DOIG [1]
|
Matthew HARRIS [3]
|
1-6, 4-6 |
2022-10-03 8:00am | A30 | Koedo - Court 1 |
James HART
|
Jandré VILJOEN
|
6-3, 7-6(2) |
2022-10-04 9:30am | A31 | BELG - Belgrave 1 |
Matthew HARRIS [3]
|
James HART
|
6-3, 6-0 |
2022-10-04 8:00am | B1 | BELG - Belgrave 5 |
Connor Thomas DOIG [1]
|
Jandré VILJOEN
|
6-2, 6-4 |
2022-10-02 11:00am | C1 | Koedo - Court 6 |
Jason HARRIS [8]
|
Rudiger Dusselberg [5]
|
2-6, 4-6 |
2022-10-02 11:00am | C2 | Koedo - Court 7 |
Tiaan Nelson [4]
|
Deon Kearns
|
7-6(4), 6-2 |
2022-10-03 8:00am | C3 | Koedo - Court 2 |
Rudiger Dusselberg [5]
|
Tiaan Nelson [4]
|
4-6, 4-6 |
2022-10-03 8:00am | D1 | Koedo - Court 3 |
Jason HARRIS [8]
|
Deon Kearns
|
4-6, 6-2, 11-9 |
2022-10-02 8:00am | E1 | Koedo - Court 5 |
Wikus Boshoff
|
MARK AGGENBACH
|
6-7(4), 4-6 |
2022-10-02 8:00am | E2 | Koedo - Court 6 |
Johann Buhrmann
|
Gerald Kruger
|
2-6, 1-6 |
2022-10-02 8:00am | E3 | Koedo - Court 7 |
Brandon RIESEBERG [6]
|
Reuben Bakker
|
6-2, 6-1 |
2022-10-02 8:00am | E4 | Koedo - Court 8 |
Colby Paxinos
|
Munashe TEBURU [2]
|
2-6, 6-4, 10-7 |
2022-10-02 11:00am | E5 | Koedo - Court 8 |
MARK AGGENBACH
|
Gerald Kruger
|
3-6, 4-6 |
2022-10-02 12:30pm | E6 | Koedo - Court 1 |
Brandon RIESEBERG [6]
|
Colby Paxinos
|
2-6, 1-6 |
2022-10-03 8:00am | E7 | Koedo - Court 4 |
Gerald Kruger
|
Colby Paxinos
|
1-6, 2-6 |
2022-10-03 8:00am | F1 | Koedo - Court 5 |
MARK AGGENBACH
|
Brandon RIESEBERG [6]
|
3-6, 3-6 |
2022-10-02 12:30pm | G1 | Koedo - Court 2 |
Wikus Boshoff
|
Johann Buhrmann
|
6-4, 6-2 |
N/A | G2 | Koedo - Court 3 |
Reuben Bakker
|
Munashe TEBURU [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-03 8:00am | G3 | Koedo - Court 6 |
Wikus Boshoff
|
Reuben Bakker
|
5-7, 2-6 |
2022-10-01 9:30am | I1 | Koedo - Court 1 |
Juan-Heinrich Bornman
|
Kyle Nel
|
4-6, 6-7(4) |
2022-10-01 9:30am | I2 | Koedo - Court 2 |
Bryan Wiggill
|
Matseliso MATANG
|
4-6, 6-2, 10-2 |
2022-10-01 9:30am | I3 | Koedo - Court 3 |
Muhammad VALLY
|
Waldo MOOLMAN
|
6-2, 6-4 |
2022-10-01 9:30am | I4 | Koedo - Court 4 |
Caleb Fyvie
|
Yasser Assamo
|
4-6, 6-3, 10-7 |
2022-10-01 9:30am | I5 | Koedo - Court 5 |
Luke CLIFTON
|
Andrzej LUBASINSKI
|
4-6, 6-7(6) |
2022-10-01 9:30am | I6 | Koedo - Court 6 |
Kevin Kotze
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
6-0, 6-1 |
N/A | I7 | Koedo - Court 7 |
Nicholas REIS [7]
|
Valentino CERONIO
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | I8 | Koedo - Court 8 |
VIC ATAM
(Did not play)
|
Steyn DIPPENAAR
|
Walkover |
N/A | I9 | Koedo - Court 1 |
Kyle Nel
(Did not play)
|
Bryan Wiggill
|
Walkover |
2022-10-02 9:30am | I10 | Koedo - Court 2 |
Muhammad VALLY
|
Caleb Fyvie
|
4-6, 0-6 |
2022-10-02 9:30am | I11 | Koedo - Court 3 |
Andrzej LUBASINSKI
|
Kevin Kotze
|
1-6, 3-6 |
2022-10-02 9:30am | I12 | Koedo - Court 4 |
Nicholas REIS [7]
|
Steyn DIPPENAAR
|
3-6, 4-6 |
2022-10-02 12:30pm | I13 | Koedo - Court 4 |
Bryan Wiggill
|
Caleb Fyvie
|
6-3, 3-6, 2-10 |
2022-10-02 12:30pm | I14 | Koedo - Court 5 |
Kevin Kotze
|
Steyn DIPPENAAR
|
1-6, 2-6 |
2022-10-03 8:00am | I15 | Koedo - Court 7 |
Caleb Fyvie
|
Steyn DIPPENAAR
|
0-6, 4-6 |
2022-10-03 8:00am | J1 | Koedo - Court 8 |
Bryan Wiggill
|
Kevin Kotze
|
4-6, 7-6, 7-10 |
2022-10-02 12:30pm | K2 | Koedo - Court 7 |
Andrzej LUBASINSKI
|
Nicholas REIS [7]
|
5-7, 2-6 |
2022-10-03 9:30am | K3 | Koedo - Court 1 |
Muhammad VALLY
|
Nicholas REIS [7]
|
1-6, 0-6 |
2022-10-02 9:30am | M1 | Koedo - Court 5 |
Juan-Heinrich Bornman
|
Matseliso MATANG
|
4-6, 2-6 |
2022-10-02 9:30am | M2 | Koedo - Court 6 |
Waldo MOOLMAN
|
Yasser Assamo
|
1-6, 1-6 |
N/A | M3 | Koedo - Court 7 |
Luke CLIFTON
(Did not play)
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
Walkover |
2022-10-02 12:30pm | M5 | Koedo - Court 8 |
Matseliso MATANG
|
Yasser Assamo
|
4-6, 6-7(4) |
N/A | M7 | Koedo - Court 2 |
Yasser Assamo
(Did not play)
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
Walkover |
N/A | O1 | Koedo - Court 1 |
Juan-Heinrich Bornman
|
Waldo MOOLMAN
(Did not play)
|
Walkover |