U/14 Boys
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Ruben Yssel | NA | Johan Theron Tennis School | No | - |
- | Johan Pieters | NA | Central Tennis Club | No | - |
- | Ruan Calitz | NA | Johan Theron Tennis School | No | - |
- | Indila Amutenya | No | - | ||
- | Elias Lagvardi | Yes | Henlou du Toit | ||
- | Alexander Mocke | NA | No | - | |
- | Lemuel Kahindi | KE | Central Tennis Club | No | - |
- | Arnaud Marais | Johan Theron Tennis School | No | - | |
[3] | Eduan Schollij | NA | Central Tennis Club | No | - |
[4] | Abraham Alemu | US | Central Tennis Club | No | - |
- | Dante Marcus | NA | Central Tennis Club | No | - |
- | Brian EDWARDS | ZA | Johan Theron Tennis School | No | - |
- | Kyle Els | NA | Sport Klub Windhoek | No | - |
- | Timothy Salt | NA | Johan Theron Tennis School | No | - |
[2] | Lian Kuhn | NA | Johan Theron Tennis School | No | - |
- | Lance Kahindi | KE | Central Tennis Club | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Henlou du Toit | NA | Namibian Police Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-02-25 3:20pm | A14 | CTC - Court 5 |
Elias Lagvardi
|
Timothy Salt
|
4-6, 4-6 |
2021-02-25 2:00pm | A17 | CTC - Court 7 |
Ruben Yssel [1]
|
Johan Pieters
|
6-0, 6-0 |
2021-02-26 2:00pm | A18 | CTC - Court 1 |
Ruan Calitz
|
Indila Amutenya
(Ret.)
|
6-0, 1-0 Retired |
N/A | A19 | CTC - Court 1 |
Elias Lagvardi
(Did not play)
|
Alexander Mocke
|
Walkover |
2021-02-26 2:00pm | A20 | CTC - Court 2 |
Arnaud Marais
|
Eduan Schollij [3]
|
5-7, 2-6 |
2021-02-25 4:40pm | A21 | CTC - Court 5 |
Abraham Alemu [4]
|
Kyle Els
|
6-0, 6-0 |
N/A | A22 | CTC - Court 3 |
Brian EDWARDS
(Did not play)
|
Lance Kahindi
|
Walkover |
2021-02-26 2:00pm | A23 | CTC - Court 4 |
Dante Marcus
|
Timothy Salt
|
5-7, 1-6 |
2021-02-25 4:00pm | A24 | CTC - Court 8 |
Lemuel Kahindi
|
Lian Kuhn [2]
|
1-6, 5-7 |
2021-02-26 3:20pm | A25 | CTC - Court 4 |
Ruben Yssel [1]
|
Ruan Calitz
|
6-0, 6-2 |
2021-02-26 4:40pm | A26 | CTC - Court 10 |
Alexander Mocke
|
Eduan Schollij [3]
|
0-6, 0-6 |
2021-02-26 3:20pm | A27 | CTC - Court 3 |
Abraham Alemu [4]
|
Lance Kahindi
|
6-0, 6-1 |
2021-02-26 4:40pm | A28 | CTC - Court 5 |
Timothy Salt
|
Lian Kuhn [2]
|
2-6, 6-7(4) |
2021-02-27 8:00am | A29 | CTC - Court 1 |
Ruben Yssel [1]
|
Eduan Schollij [3]
|
6-0, 6-0 |
2021-02-27 8:00am | A30 | CTC - Court 2 |
Abraham Alemu [4]
|
Lian Kuhn [2]
|
5-7, 4-6 |
2021-02-27 10:40am | A31 | CTC - Court 3 |
Ruben Yssel [1]
|
Lian Kuhn [2]
|
6-1, 6-1 |
2021-02-27 10:40am | B1 | CTC - Court 4 |
Eduan Schollij [3]
|
Abraham Alemu [4]
|
6-2, 6-2 |
2021-02-27 9:20am | C1 | CTC - Court 4 |
Ruan Calitz
|
Alexander Mocke
|
6-0, 6-0 |
2021-02-27 9:20am | C2 | CTC - Court 5 |
Lance Kahindi
|
Timothy Salt
|
1-6, 2-6 |
2021-02-27 12:00pm | C3 | CTC - Court 5 |
Ruan Calitz
|
Timothy Salt
|
6-4, 7-5 |
2021-02-27 12:00pm | D1 | CTC - Court 6 Centre |
Alexander Mocke
|
Lance Kahindi
|
1-6, 2-6 |
2021-02-26 3:20pm | E1 | CTC - Court 1 |
Johan Pieters
|
Indila Amutenya
(Ret.)
|
6-2, 4-1 Retired |
2021-02-26 3:20pm | E2 | CTC - Court 7 |
Elias Lagvardi
|
Arnaud Marais
|
1-6, 6-3, 10-6 |
2021-02-26 3:20pm | E4 | CTC - Court 5 |
Dante Marcus
(Ret.)
|
Lemuel Kahindi
|
5-6 Retired |
2021-02-27 9:20am | E5 | CTC - Court 6 Centre |
Johan Pieters
|
Elias Lagvardi
|
2-6, 2-6 |
2021-02-27 9:20am | E6 | CTC - Court 7 |
Kyle Els
|
Lemuel Kahindi
|
1-6, 1-6 |
2021-02-27 12:00pm | E7 | CTC - Court 7 |
Elias Lagvardi
|
Lemuel Kahindi
|
3-6, 3-6 |
2021-02-27 12:00pm | F1 | CTC - Court 8 |
Johan Pieters
|
Kyle Els
|
3-6, 5-7 |
2021-02-27 9:20am | G1 | CTC - Court 8 |
Indila Amutenya
|
Arnaud Marais
|
0-6, 0-6 |
N/A | G3 | CTC - Court 10 |
Arnaud Marais
|
Dante Marcus
(Did not play)
|
Walkover |