WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Ntokozo ZUNGU | ZA | No | - | |
[2] | Ine LAMPRECHT | No | - | ||
[3] | Sarah MILLARD | Randburg Tennis Club | No | - | |
[4] | Lilitha NDUNGANE | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
[5] | Tracey BULMER | Marks Park Sports Club | No | - | |
[6] | Alternate 2 ALTERNATE 2 | Graeme College And Primary | Yes | Shannon COX | |
[7] | Alternate Alternate | Witfield Tennis Club | Yes | Abigail WATSON | |
[8] | Angelique JANSEN VAN VUUREN | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
- | Carla DANNHAUSER | Mosselbaai Tennis Club | No | - | |
- | Jana Henning | ZA | AHMS | No | - |
- | ELODI VISSER | AHMS | No | - | |
- | Skyle-Lee ELLIOTT | ZA | E.G Jansen High | No | - |
- | Megan Woest | ZA | Boskruin Tennis Club | No | - |
- | Ané DANNHAUSER | LINDEN HOËRSKOOL | No | - | |
- | Nissa Finnigan | Wanderers Tennis Club | No | - | |
- | Hayley TSUEN | ZA | No | - | |
- | Tyla GARTLAND | ZA | No | - | |
- | Cayley SYMONS | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Karabo Maluleke | No | - | ||
- | Lisa DE KLERK | ZA | Clubview Tennis Club | No | - |
- | Vlleeonnharr Moyo | Queenswood Tennis Club | No | - | |
- | Lise SMIT | ZA | Rietondale Tennis Club | No | - |
- | Kagiso LEDWABA | Centurion | No | - | |
- | Lesedi Maluleke | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Chwayita Mlungwana | ZA | No | - | |
- | Martina GARNEVSKA | ZA | No | - | |
- | Isabella MACQUET | No | - | ||
- | Maud TSAURA | No | - | ||
- | Kyla STEYN | ZA | No | - | |
- | Lize SULLWALD | Warmbad Tennis Club | No | - | |
- | Celente Badenhorst | ZA | Amos Tennis Academy | No | - |
- | Thoriso Ramokgola | ZA | Amos' Tennis Academy | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Simone STEYN | ZA | Strand Tennis klub | No | - |
[7] | Abigail WATSON | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[6] | Shannon COX | Bryanston Sports Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-01-05 8:00am | A1 | GrkTS - Court 15 |
Ntokozo ZUNGU [1]
|
ELODI VISSER
|
6-0, 6-0 |
2021-01-05 9:30am | A2 | GrkTS - Court 15 |
Tyla GARTLAND
|
Lesedi Maluleke
|
3-6, 6-4, 4-10 |
2021-01-05 11:00am | A3 | GrkTS - Court 15 |
Ané DANNHAUSER
|
Jana Henning
|
6-2, 6-3 |
N/A | A4 | GrkTS - Court 14 |
Nissa Finnigan
|
Alternate Alternate [7]
(Did not play)
|
Walkover |
2021-01-05 11:00am | A5 | GrkTS - Court 13 |
Sarah MILLARD [3]
|
Thoriso Ramokgola
|
6-0, 6-0 |
2021-01-05 12:30pm | A6 | GrkTS - Court 15 |
Kyla STEYN
|
Carla DANNHAUSER
|
6-4, 3-6, 1-6 |
2021-01-05 12:30pm | A7 | GrkTS - Court 14 |
Lise SMIT
|
Skyle-Lee ELLIOTT
|
6-3, 4-6, 4-6 |
2021-01-05 12:30pm | A8 | GrkTS - Court 13 |
Celente Badenhorst
|
Tracey BULMER [5]
|
1-6, 2-6 |
2021-01-05 12:30pm | A9 | GrkTS - Court 12 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN [8]
|
Cayley SYMONS
|
6-1, 6-0 |
2021-01-05 12:30pm | A10 | GrkTS - Court 11 |
Chwayita Mlungwana
|
Karabo Maluleke
|
7-5, 6-2 |
2021-01-05 12:30pm | A11 | GrkTS - Court 10 |
Hayley TSUEN
|
Megan Woest
|
6-2, 6-1 |
2021-01-05 12:30pm | A12 | GrkTS - Court 9 |
Isabella MACQUET
|
Lilitha NDUNGANE [4]
|
1-6, 2-6 |
N/A | A13 | GrkTS - Court 7 |
Alternate 2 ALTERNATE 2 [6]
(Did not play)
|
Vlleeonnharr Moyo
|
Walkover |
2021-01-05 12:30pm | A14 | GrkTS - Court 5 |
Martina GARNEVSKA
|
Lize SULLWALD
|
6-4, 4-6, 6-2 |
2021-01-05 12:30pm | A15 | GrkTS - Court 3 |
Kagiso LEDWABA
|
Maud TSAURA
|
6-0, 6-3 |
2021-01-05 12:30pm | A16 | GrkTS - Court 2 |
Lisa DE KLERK
|
Ine LAMPRECHT [2]
|
1-6, 0-6 |
2021-01-05 2:00pm | A17 | GrkTS - Court 14 |
Ntokozo ZUNGU [1]
|
Lesedi Maluleke
|
6-1, 6-0 |
2021-01-05 2:00pm | A18 | GrkTS - Court 15 |
Ané DANNHAUSER
|
Nissa Finnigan
|
6-1, 6-0 |
2021-01-05 3:30pm | A19 | GrkTS - Court 1 |
Sarah MILLARD [3]
|
Carla DANNHAUSER
|
6-3, 6-2 |
2021-01-05 3:30pm | A20 | GrkTS - Court 2 |
Skyle-Lee ELLIOTT
|
Tracey BULMER [5]
|
0-6, 0-6 |
2021-01-05 3:30pm | A21 | GrkTS - Court 3 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN [8]
|
Chwayita Mlungwana
|
6-0, 6-0 |
2021-01-05 3:30pm | A22 | GrkTS - Court 4 |
Hayley TSUEN
|
Lilitha NDUNGANE [4]
|
3-6, 2-6 |
2021-01-05 3:30pm | A23 | GrkTS - Court 5 |
Vlleeonnharr Moyo
|
Martina GARNEVSKA
|
2-6, 2-6 |
2021-01-05 3:30pm | A24 | GrkTS - Court 6 |
Kagiso LEDWABA
|
Ine LAMPRECHT [2]
|
1-6, 2-6 |
2021-01-07 8:00am | A25 | GrkTS - Centre Court |
Ntokozo ZUNGU [1]
|
Ané DANNHAUSER
|
6-1, 6-1 |
2021-01-06 11:00am | A26 | GrkTS - Court 3 |
Sarah MILLARD [3]
|
Tracey BULMER [5]
|
6-1, 6-0 |
2021-01-07 8:00am | A27 | GrkTS - Court 1 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN [8]
|
Lilitha NDUNGANE [4]
|
1-6, 1-6 |
2021-01-07 8:00am | A28 | GrkTS - Court 2 |
Martina GARNEVSKA
|
Ine LAMPRECHT [2]
|
0-6, 0-6 |
N/A | A29 | GrkTS - Court 1 |
Ntokozo ZUNGU [1]
|
Sarah MILLARD [3]
(Did not play)
|
Walkover |
2021-01-07 11:00am | A30 | GrkTS - Court 2 |
Lilitha NDUNGANE [4]
|
Ine LAMPRECHT [2]
|
4-6, 3-6 |
N/A | A31 | GrkTS - Centre Court |
Ntokozo ZUNGU [1]
|
Ine LAMPRECHT [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2021-01-07 9:30am | C1 | GrkTS - Court 7 |
Ané DANNHAUSER
|
Tracey BULMER [5]
|
6-4, 1-6, 3-10 |
2021-01-07 9:30am | C2 | GrkTS - Court 8 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN [8]
|
Martina GARNEVSKA
|
6-0, 6-2 |
2021-01-08 8:00am | C3 | GrkTS - Court 1 |
Tracey BULMER [5]
|
Angelique JANSEN VAN VUUREN [8]
|
4-6, 3-6 |
2021-01-08 8:00am | D1 | GrkTS - Court 2 |
Ané DANNHAUSER
|
Martina GARNEVSKA
|
6-3, 6-2 |
2021-01-07 8:00am | E1 | GrkTS - Court 3 |
Lesedi Maluleke
|
Nissa Finnigan
|
1-6, 5-7 |
2021-01-06 8:00am | E2 | GrkTS - Court 12 |
Carla DANNHAUSER
|
Skyle-Lee ELLIOTT
|
6-0, 6-1 |
2021-01-07 8:00am | E3 | GrkTS - Court 4 |
Chwayita Mlungwana
|
Hayley TSUEN
|
4-6, 2-6 |
2021-01-07 8:00am | E4 | GrkTS - Court 5 |
Vlleeonnharr Moyo
|
Kagiso LEDWABA
|
2-6, 0-6 |
2021-01-07 9:30am | E5 | GrkTS - Court 9 |
Nissa Finnigan
|
Carla DANNHAUSER
|
1-6, 0-6 |
2021-01-07 9:30am | E6 | GrkTS - Court 10 |
Hayley TSUEN
|
Kagiso LEDWABA
|
2-6, 0-6 |
2021-01-08 8:00am | E7 | GrkTS - Court 3 |
Carla DANNHAUSER
|
Kagiso LEDWABA
|
1-6, 7-6, 10-2 |
2021-01-07 12:30pm | F1 | GrkTS - |
Nissa Finnigan
|
Hayley TSUEN
|
7-5, 2-6, 2-10 |
2021-01-07 9:30am | G1 | GrkTS - Court 11 |
Lesedi Maluleke
|
Skyle-Lee ELLIOTT
|
0-6, 1-6 |
2021-01-07 9:30am | G2 | GrkTS - Court 12 |
Chwayita Mlungwana
|
Vlleeonnharr Moyo
|
2-6, 2-6 |
2021-01-08 8:00am | G3 | GrkTS - Court 4 |
Skyle-Lee ELLIOTT
|
Vlleeonnharr Moyo
|
1-6, 4-6 |
2021-01-08 8:00am | H1 | GrkTS - Court 5 |
Lesedi Maluleke
|
Chwayita Mlungwana
|
6-4, 6-7(5), 8-10 |
2021-01-05 3:30pm | I1 | GrkTS - Court 7 |
ELODI VISSER
|
Tyla GARTLAND
|
6-3, 6-2 |
2021-01-05 3:30pm | I3 | GrkTS - Court 9 |
Thoriso Ramokgola
|
Kyla STEYN
|
1-6, 1-6 |
2021-01-05 3:30pm | I4 | GrkTS - Court 11 |
Lise SMIT
|
Celente Badenhorst
|
0-6, 4-6 |
2021-01-05 3:30pm | I5 | GrkTS - Court 12 |
Cayley SYMONS
|
Karabo Maluleke
|
6-1, 6-2 |
2021-01-05 3:30pm | I6 | GrkTS - Court 13 |
Megan Woest
|
Isabella MACQUET
|
2-6, 5-7 |
2021-01-05 3:30pm | I8 | GrkTS - Court 2 |
Maud TSAURA
|
Lisa DE KLERK
|
6-2, 6-0 |
2021-01-07 8:00am | I9 | GrkTS - Court 6 |
ELODI VISSER
|
Jana Henning
|
6-3, 2-6, 11-13 |
2021-01-07 8:00am | I10 | GrkTS - Court 7 |
Kyla STEYN
|
Celente Badenhorst
|
6-3, 6-4 |
2021-01-07 8:00am | I11 | GrkTS - Court 8 |
Cayley SYMONS
|
Isabella MACQUET
|
6-0, 6-3 |
2021-01-07 8:00am | I12 | GrkTS - Court 9 |
Lize SULLWALD
|
Maud TSAURA
|
4-6, 6-7(4) |
2021-01-07 11:00am | I13 | GrkTS - Court 5 |
Jana Henning
|
Kyla STEYN
|
0-6, 1-6 |
2021-01-07 11:00am | I14 | GrkTS - Court 6 |
Cayley SYMONS
|
Maud TSAURA
|
4-6, 6-2, 10-3 |
2021-01-08 8:00am | I15 | GrkTS - Court 6 |
Kyla STEYN
|
Cayley SYMONS
|
5-7, 1-6 |
2021-01-08 8:00am | J1 | GrkTS - Court 7 |
Jana Henning
|
Maud TSAURA
|
4-6, 0-6 |
2021-01-07 11:00am | K1 | GrkTS - Court 7 |
ELODI VISSER
|
Celente Badenhorst
|
1-6, 0-6 |
2021-01-07 11:00am | K2 | GrkTS - Court 8 |
Isabella MACQUET
|
Lize SULLWALD
|
1-6, 5-7 |
2021-01-08 8:00am | K3 | GrkTS - Court 8 |
Celente Badenhorst
|
Lize SULLWALD
|
3-6, 3-6 |
2021-01-08 8:00am | L1 | GrkTS - Court 9 |
ELODI VISSER
|
Isabella MACQUET
|
6-3, 5-7, 9-11 |
2021-01-07 8:00am | M2 | GrkTS - Court 10 |
Thoriso Ramokgola
|
Lise SMIT
|
6-7(8), 6-1, 10-8 |
2021-01-07 8:00am | M3 | GrkTS - Court 11 |
Karabo Maluleke
|
Megan Woest
(Ret.)
|
7-5 Retired |
2021-01-07 11:00am | M5 | GrkTS - Court 9 |
Tyla GARTLAND
|
Thoriso Ramokgola
|
0-6, 2-6 |
2021-01-07 11:00am | M6 | GrkTS - Court 10 |
Karabo Maluleke
|
Lisa DE KLERK
|
7-5, 6-1 |
2021-01-08 8:00am | M7 | GrkTS - Court 10 |
Thoriso Ramokgola
|
Karabo Maluleke
|
6-3, 6-3 |
2021-01-08 8:00am | N1 | GrkTS - Court 11 |
Tyla GARTLAND
|
Lisa DE KLERK
|
2-6, 4-6 |