GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Lily Haley | ZA | Umhlali Preparatory School | No | - |
[2] | Gabriella Coetzee | JL's Juniors Club | No | - | |
[3] | GIANA SMITH | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
[4] | Kara Taute | WELKOM VOLKSKOOL | No | - | |
[5] | Nolwazi Mnguni | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
[6] | Kamogelo Mponwana | ZA | Louis Trichardt Tennis Club | No | - |
[7] | Murunwa Nemavhidi | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
[8] | Mia De Wet | Rustenburg Primary | No | - | |
[9] | Lily Schutte | Oranje Meisieskool | No | - | |
[10] | Wendy Modiba | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
[11] | Anabèl Van Pletzen | ZA | Mooirivier Laerskool | No | - |
[12] | Noa Rossouw | Paarl Gymnasium High School | No | - | |
[13] | Alzé Meyer | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
[14] | Sienna Wakefield | St. Mary's Kloof High | No | - | |
[15] | Liah Lucila Leon Rodriguez | Curro Heuwelkruin Primary | No | - | |
[16] | Keotshepile Moorosi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Phemelo Kedige | ZA | Irene Primary | No | - |
- | Kamano Motswenyane | Sandton Sports Club | No | - | |
- | Emma Spamer | ZA | Fichardpark Primary | No | - |
- | Ruby Schutte | Oranje Meisieskool | No | - | |
- | Camdyn Farah | ZA | German Country Club | No | - |
- | Kuhle Gcilitshana-Poole | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Hidaya Japarova | Randburg Tennis Club | No | - | |
- | Taylor Garnitz | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Gabriella Miniggio | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
- | Jessica-Sam Du Preez | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Aliyah Talitha Petersen | Italian Club Bedfordview | No | - | |
- | Motheo Rahlogo | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Amor Temba | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Mahlako Legare | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Evangeline Changuion | ZA | Anton Van Wouw Primary | No | - |
- | Merize Smit | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | Lana Wolhuter | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Brooklyn Smith | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | MILAN MINNAAR | ZA | WATERKLOOF TENNIS CLUB | No | - |
- | Onalenna Noko | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Alexa Haskell | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
- | Mila van der Haer | St. Mary's Kloof High | No | - | |
- | Emily-Rose Costello | Cowan House | No | - | |
- | Ashley Mhandu | Polokwane Tennis Club | No | - | |
- | Miané Swart | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Babalwa Zanothando Mathebula | ZA | Kanyamazane Tennis Club | No | - |
- | Ariana Van Der Westhuizen | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Carli Erasmus | Tennis World Academy - Ida's Valley | No | - | |
- | Marizaan Boucher | ZA | Victoria Primary School | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-01-04 8:00am | A2 | GrkTS - Centre Court |
Phemelo Kedige
|
Emily-Rose Costello
|
6-1, 6-0 |
2024-01-04 8:00am | A3 | GrkTS - Court 1 |
Aliyah Talitha Petersen
|
Babalwa Zanothando Mathebula
|
2-6, 3-6 |
2024-01-04 8:00am | A7 | GrkTS - Court 2 |
Taylor Garnitz
|
Lana Wolhuter
|
6-0, 6-0 |
2024-01-04 8:00am | A11 | GrkTS - Court 3 |
Hidaya Japarova
|
Motheo Rahlogo
|
6-0, 6-2 |
2024-01-04 8:00am | A15 | GrkTS - Court 4 |
MILAN MINNAAR
|
Alexa Haskell
|
6-0, 6-1 |
2024-01-04 8:00am | A18 | GrkTS - Court 5 |
Merize Smit
|
Gabriella Miniggio
|
6-0, 6-0 |
2024-01-04 8:00am | A19 | GrkTS - Court 6 |
Mila van der Haer
|
Jessica-Sam Du Preez
|
3-6, 6-4, 4-6 |
2024-01-04 8:00am | A22 | GrkTS - Court 7 |
Miané Swart
|
Amor Temba
|
6-0, 6-0 |
2024-01-04 8:00am | A23 | GrkTS - Court 8 |
Mahlako Legare
|
Onalenna Noko
|
6-1, 6-3 |
2024-01-04 8:00am | A27 | GrkTS - Court 9 |
Brooklyn Smith
|
Camdyn Farah
|
7-5, 6-1 |
2024-01-04 8:00am | A31 | GrkTS - Court 10 |
Ashley Mhandu
|
Evangeline Changuion
|
6-1, 6-1 |
2024-01-04 12:30pm | A33 | GrkTS - Centre Court |
Lily Haley [1]
|
Phemelo Kedige
|
6-1, 6-0 |
2024-01-04 12:30pm | A34 | GrkTS - Court 1 |
Babalwa Zanothando Mathebula
|
Sienna Wakefield [14]
|
0-6, 0-6 |
2024-01-04 9:30am | A35 | GrkTS - Court 9 |
Lily Schutte [9]
|
Emma Spamer
|
6-4, 6-3 |
2024-01-04 12:30pm | A36 | GrkTS - Court 2 |
Taylor Garnitz
|
Kamogelo Mponwana [6]
|
3-6, 0-6 |
2024-01-04 9:30am | A37 | GrkTS - Court 10 |
Kara Taute [4]
|
Kamano Motswenyane
|
5-7, 6-1, 6-4 |
2024-01-04 12:30pm | A38 | GrkTS - Court 3 |
Hidaya Japarova
|
Liah Lucila Leon Rodriguez [15]
|
3-6, 1-6 |
2024-01-04 9:30am | A39 | GrkTS - Court 11 |
Noa Rossouw [12]
|
Kuhle Gcilitshana-Poole
|
6-1, 6-1 |
2024-01-04 12:30pm | A40 | GrkTS - Court 4 |
MILAN MINNAAR
|
Mia De Wet [8]
|
0-6, 2-6 |
2024-01-04 12:30pm | A41 | GrkTS - Court 5 |
Murunwa Nemavhidi [7]
|
Merize Smit
|
6-0, 6-1 |
2024-01-04 12:30pm | A42 | GrkTS - Court 6 |
Jessica-Sam Du Preez
|
Anabèl Van Pletzen [11]
|
6-2, 6-7, 0-6 |
2024-01-04 12:30pm | A43 | GrkTS - Court 7 |
Alzé Meyer [13]
|
Miané Swart
|
4-6, 1-6 |
2024-01-04 12:30pm | A44 | GrkTS - Court 8 |
Mahlako Legare
|
GIANA SMITH [3]
|
1-6, 0-6 |
2024-01-04 9:30am | A45 | GrkTS - Court 12 |
Nolwazi Mnguni [5]
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
6-0, 6-4 |
2024-01-04 12:30pm | A46 | GrkTS - Court 9 |
Brooklyn Smith
|
Wendy Modiba [10]
|
0-6, 2-6 |
2024-01-04 9:30am | A47 | GrkTS - Court 13 |
Keotshepile Moorosi [16]
|
Ruby Schutte
|
6-0, 6-0 |
2024-01-04 12:30pm | A48 | GrkTS - Court 10 |
Ashley Mhandu
|
Gabriella Coetzee [2]
|
0-6, 0-6 |
2024-01-05 9:30am | A49 | GrkTS - Centre Court |
Lily Haley [1]
|
Sienna Wakefield [14]
|
6-0, 6-1 |
2024-01-05 9:30am | A50 | GrkTS - Court 1 |
Lily Schutte [9]
|
Kamogelo Mponwana [6]
|
0-6, 4-6 |
2024-01-05 9:30am | A51 | GrkTS - Court 2 |
Kara Taute [4]
|
Liah Lucila Leon Rodriguez [15]
|
5-7, 2-6 |
2024-01-05 9:30am | A52 | GrkTS - Court 3 |
Noa Rossouw [12]
|
Mia De Wet [8]
|
0-6, 2-6 |
2024-01-05 9:30am | A53 | GrkTS - Court 4 |
Murunwa Nemavhidi [7]
|
Anabèl Van Pletzen [11]
|
7-5, 6-4 |
2024-01-05 9:30am | A54 | GrkTS - Court 5 |
Miané Swart
|
GIANA SMITH [3]
|
0-6, 1-6 |
2024-01-05 9:30am | A55 | GrkTS - Court 6 |
Nolwazi Mnguni [5]
|
Wendy Modiba [10]
|
5-7, 3-6 |
2024-01-05 9:30am | A56 | GrkTS - Court 7 |
Keotshepile Moorosi [16]
|
Gabriella Coetzee [2]
|
0-6, 0-6 |
2024-01-06 8:00am | A57 | GrkTS - Court 11 |
Lily Haley [1]
|
Kamogelo Mponwana [6]
|
6-0, 6-1 |
2024-01-06 8:00am | A58 | GrkTS - Court 12 |
Liah Lucila Leon Rodriguez [15]
|
Mia De Wet [8]
|
6-3, 4-6, 6-3 |
2024-01-06 8:00am | A59 | GrkTS - Court 13 |
Murunwa Nemavhidi [7]
|
GIANA SMITH [3]
|
1-6, 3-6 |
2024-01-06 8:00am | A60 | GrkTS - Court 14 |
Wendy Modiba [10]
|
Gabriella Coetzee [2]
|
0-6, 0-6 |
2024-01-07 8:00am | A61 | GrkTS - Centre Court |
Lily Haley [1]
|
Liah Lucila Leon Rodriguez [15]
|
6-1, 6-0 |
2024-01-07 8:00am | A62 | GrkTS - Court 1 |
GIANA SMITH [3]
|
Gabriella Coetzee [2]
|
2-6, 0-6 |
2024-01-08 8:00am | A63 | GrkTS - Court 7 |
Lily Haley [1]
|
Gabriella Coetzee [2]
|
6-2, 4-6, 1-6 |
2024-01-08 8:00am | B1 | GrkTS - Court 13 |
Liah Lucila Leon Rodriguez [15]
|
GIANA SMITH [3]
|
1-6, 4-6 |
2024-01-07 8:00am | C1 | GrkTS - Court 2 |
Kamogelo Mponwana [6]
|
Mia De Wet [8]
|
6-3, 6-3 |
2024-01-07 8:00am | C2 | GrkTS - Court 8 |
Murunwa Nemavhidi [7]
|
Wendy Modiba [10]
|
0-6, 3-6 |
2024-01-08 8:00am | C3 | GrkTS - Court 8 |
Kamogelo Mponwana [6]
|
Wendy Modiba [10]
|
5-7, 2-6 |
2024-01-08 8:00am | D1 | GrkTS - Court 14 |
Mia De Wet [8]
|
Murunwa Nemavhidi [7]
|
1-6, 1-6 |
2024-01-06 9:30am | E1 | GrkTS - Court 8 |
Sienna Wakefield [14]
|
Lily Schutte [9]
|
6-2, 7-6(6) |
2024-01-06 9:30am | E2 | GrkTS - Court 9 |
Kara Taute [4]
|
Noa Rossouw [12]
|
2-6, 2-6 |
2024-01-06 9:30am | E3 | GrkTS - Court 10 |
Anabèl Van Pletzen [11]
|
Miané Swart
|
0-6, 1-6 |
2024-01-06 9:30am | E4 | GrkTS - Court 11 |
Nolwazi Mnguni [5]
|
Keotshepile Moorosi [16]
|
6-0, 6-1 |
2024-01-07 8:00am | E5 | GrkTS - Court 9 |
Sienna Wakefield [14]
|
Noa Rossouw [12]
|
1-6, 3-6 |
2024-01-07 8:00am | E6 | GrkTS - Court 10 |
Miané Swart
|
Nolwazi Mnguni [5]
|
2-6, 1-6 |
2024-01-08 9:30am | E7 | GrkTS - Court 8 |
Noa Rossouw [12]
|
Nolwazi Mnguni [5]
|
2-6, 2-6 |
2024-01-08 8:00am | F1 | GrkTS - Court 3 |
Sienna Wakefield [14]
|
Miané Swart
|
2-6, 7-5, 6-10 |
N/A | G1 | GrkTS - Court 11 |
Lily Schutte [9]
|
Kara Taute [4]
(Did not play)
|
Walkover |
2024-01-07 8:00am | G2 | GrkTS - Court 12 |
Anabèl Van Pletzen [11]
|
Keotshepile Moorosi [16]
|
6-3, 6-1 |
2024-01-08 8:00am | G3 | GrkTS - Court 10 |
Lily Schutte [9]
|
Anabèl Van Pletzen [11]
|
6-4, 6-1 |
2024-01-05 9:30am | I1 | GrkTS - Court 8 |
Phemelo Kedige
|
Babalwa Zanothando Mathebula
|
6-0, 6-2 |
2024-01-05 9:30am | I2 | GrkTS - Court 9 |
Emma Spamer
|
Taylor Garnitz
|
2-6, 2-6 |
2024-01-05 9:30am | I3 | GrkTS - Court 10 |
Kamano Motswenyane
|
Hidaya Japarova
|
6-2, 6-2 |
2024-01-05 9:30am | I4 | GrkTS - Court 11 |
Kuhle Gcilitshana-Poole
|
MILAN MINNAAR
|
1-6, 2-6 |
2024-01-05 9:30am | I5 | GrkTS - Court 12 |
Merize Smit
|
Jessica-Sam Du Preez
|
6-2, 6-1 |
2024-01-05 9:30am | I6 | GrkTS - Court 13 |
Alzé Meyer [13]
|
Mahlako Legare
|
2-6, 6-3, 11-9 |
2024-01-05 9:30am | I7 | GrkTS - Court 14 |
Ariana Van Der Westhuizen
|
Brooklyn Smith
|
6-4, 6-4 |
2024-01-05 9:30am | I8 | GrkTS - Court 15 |
Ruby Schutte
|
Ashley Mhandu
|
0-6, 1-6 |
2024-01-06 9:30am | I9 | GrkTS - Court 12 |
Phemelo Kedige
|
Taylor Garnitz
|
2-6, 7-5, 5-10 |
2024-01-06 9:30am | I10 | GrkTS - Court 13 |
Kamano Motswenyane
|
MILAN MINNAAR
|
7-5, 2-6, 11-13 |
2024-01-06 9:30am | I11 | GrkTS - Court 14 |
Merize Smit
|
Alzé Meyer [13]
|
3-6, 1-6 |
2024-01-06 9:30am | I12 | GrkTS - Court 15 |
Ariana Van Der Westhuizen
|
Ashley Mhandu
|
5-7, 6-2, 11-9 |
2024-01-07 8:00am | I13 | GrkTS - Court 13 |
Taylor Garnitz
|
MILAN MINNAAR
|
1-6, 2-6 |
2024-01-07 8:00am | I14 | GrkTS - Court 14 |
Alzé Meyer [13]
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
2-6, 1-6 |
2024-01-08 9:30am | I15 | GrkTS - Court 9 |
MILAN MINNAAR
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
6-3, 1-6, 6-10 |
2024-01-08 9:30am | J1 | GrkTS - Court 10 |
Taylor Garnitz
|
Alzé Meyer [13]
|
6-3, 6-2 |
2024-01-07 8:00am | K1 | GrkTS - Court 15 |
Phemelo Kedige
|
Kamano Motswenyane
|
4-6, 3-6 |
2024-01-07 9:30am | K2 | GrkTS - Court 2 |
Merize Smit
|
Ashley Mhandu
|
3-6, 3-6 |
2024-01-07 12:30pm | K3 | GrkTS - Court 8 |
Kamano Motswenyane
|
Ashley Mhandu
|
6-2, 6-2 |
2024-01-07 12:30pm | L1 | GrkTS - Court 9 |
Phemelo Kedige
|
Merize Smit
|
4-6, 6-3, 10-7 |
2024-01-06 11:00am | M1 | GrkTS - Centre Court |
Babalwa Zanothando Mathebula
|
Emma Spamer
|
1-6, 0-6 |
2024-01-06 11:00am | M2 | GrkTS - Court 1 |
Hidaya Japarova
|
Kuhle Gcilitshana-Poole
|
6-2, 6-2 |
N/A | M3 | GrkTS - Court 2 |
Jessica-Sam Du Preez
(Did not play)
|
Mahlako Legare
|
Walkover |
2024-01-06 11:00am | M4 | GrkTS - Court 3 |
Brooklyn Smith
|
Ruby Schutte
|
6-1, 6-1 |
2024-01-07 9:30am | M5 | GrkTS - Court 7 |
Emma Spamer
|
Hidaya Japarova
|
6-4, 6-2 |
2024-01-07 9:30am | M6 | GrkTS - Court 8 |
Mahlako Legare
|
Brooklyn Smith
|
7-5, 6-0 |
2024-01-08 9:30am | M7 | GrkTS - Court 12 |
Emma Spamer
|
Mahlako Legare
|
7-5, 5-7, 7-10 |
2024-01-08 9:30am | N1 | GrkTS - Court 13 |
Hidaya Japarova
|
Brooklyn Smith
|
6-7, 0-6 |
2024-01-07 9:30am | O1 | GrkTS - Court 9 |
Babalwa Zanothando Mathebula
|
Kuhle Gcilitshana-Poole
|
0-6, 0-6 |
2024-01-07 12:30pm | O3 | GrkTS - Court 10 |
Kuhle Gcilitshana-Poole
|
Ruby Schutte
|
6-3, 6-3 |
2024-01-04 2:00pm | Q17 | GrkTS - Court 9 |
Emily-Rose Costello
|
Aliyah Talitha Petersen
|
6-1, 6-1 |
2024-01-04 2:00pm | Q21 | GrkTS - Court 10 |
Gabriella Miniggio
|
Mila van der Haer
|
3-6, 2-6 |
2024-01-04 2:00pm | Q22 | GrkTS - Court 11 |
Amor Temba
|
Onalenna Noko
|
2-6, 1-6 |
N/A | Q25 | GrkTS - Court 1 |
Emily-Rose Costello
|
Lana Wolhuter
(Did not play)
|
Walkover |
2024-01-05 11:00am | Q26 | GrkTS - Court 2 |
Motheo Rahlogo
|
Alexa Haskell
|
2-6, 2-6 |
2024-01-05 11:00am | Q27 | GrkTS - Court 3 |
Mila van der Haer
|
Onalenna Noko
|
6-7(6), 7-6(4), 10-6 |
2024-01-05 11:00am | Q28 | GrkTS - Court 4 |
Camdyn Farah
|
Evangeline Changuion
|
6-3, 6-1 |
2024-01-06 11:00am | Q29 | GrkTS - Court 6 |
Emily-Rose Costello
|
Alexa Haskell
|
3-6, 0-6 |
2024-01-06 11:00am | Q30 | GrkTS - Court 7 |
Mila van der Haer
|
Camdyn Farah
|
1-6, 1-6 |
2024-01-07 11:00am | Q31 | GrkTS - Court 10 |
Alexa Haskell
|
Camdyn Farah
|
2-6, 2-6 |
2024-01-07 11:00am | R1 | GrkTS - Court 11 |
Emily-Rose Costello
|
Mila van der Haer
|
4-6, 2-6 |
2024-01-06 11:00am | S1 | GrkTS - Court 5 |
Lana Wolhuter
|
Motheo Rahlogo
|
5-7, 2-6 |
2024-01-06 11:00am | S2 | GrkTS - Court 15 |
Onalenna Noko
|
Evangeline Changuion
|
6-3, 6-2 |
2024-01-07 11:00am | S3 | GrkTS - Court 12 |
Motheo Rahlogo
|
Onalenna Noko
|
1-6, 1-6 |
2024-01-07 11:00am | T1 | GrkTS - Court 13 |
Lana Wolhuter
|
Evangeline Changuion
|
5-7, 3-6 |
N/A | U3 | GrkTS - Court 4 |
Gabriella Miniggio
|
Amor Temba
(Did not play)
|
Walkover |
2024-01-07 11:00am | U7 | GrkTS - Court 14 |
Aliyah Talitha Petersen
|
Gabriella Miniggio
|
0-6, 0-6 |