BD 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Evan SWART | ZA | Pearson High School | Cooper McCarthy | No | - |
[1] | Cooper McCarthy | Pinelands Tennis Club | Evan SWART | No | - | |
[2] | Tristan van der Merwe | ZA | Merrylyn Tennis Club | Jack Thornhill | No | - |
[2] | Jack Thornhill | Umhlali Preparatory School | Tristan van der Merwe | No | - | |
[3] | Cade Clarke | ZA | Beacon Bay Tennis Club | Keagan Grobbelaar | No | - |
[3] | Keagan Grobbelaar | ZA | Despatch Tennis Club | Cade Clarke | No | - |
[4] | Matthew Goodchild | Grey College Primary | Ethan Dodd | No | - | |
[4] | Ethan Dodd | ZA | Belgrave Tennis Club | Matthew Goodchild | No | - |
- | Mbali Ndlabhu Madolo | ZA | Destiny Tennis Club | Siyanda Mbhele | No | - |
- | Lukas Calitz | ZA | Laerskool Hermanus | Luhan van Niekerk | No | - |
- | Ethan Pieber | ZA | Van Der Stel Tennis Club | Luke Verwey | No | - |
- | Frederik Rheeder | Garsfontein Primary | Jacobus van Pletzen | No | - | |
- | Nicholas Franken | ZA | Italian Tennis Club | Alex Petrov | No | - |
- | Alexander Bell | North West | Luka van Niekerk | No | - | |
- | Siyanda Mbhele | ZA | Great Tennis | Mbali Ndlabhu Madolo | No | - |
- | Luke Verwey | ZA | Laerskool Eikestad | Ethan Pieber | No | - |
- | Luhan van Niekerk | ZA | Great Tennis | Lukas Calitz | No | - |
- | Nicolas Lourens | De Hoop Primary School | Jamie Roux | No | - | |
- | Jacobus van Pletzen | ZA | Grey College High | Frederik Rheeder | No | - |
- | Jamie Roux | ZA | De Hoop Primary School | Nicolas Lourens | No | - |
- | Albert Liebenberg | ZA | Grey College Primary | Henk Van Der Post | No | - |
- | Jovan Mandic | ZA | Grey College Primary | Vladimir Ignjatov | No | - |
- | Jonathan Visagie | ZA | Fairland | Lesedi Muller | No | - |
- | Zian Grobler | Bryanston Parallel Medium School | Robbie Smuts | No | - | |
- | Robbie Smuts | Pridwin Preparatory School | Zian Grobler | No | - | |
- | Alex Petrov | Bedfordview Country Club | Nicholas Franken | No | - | |
- | Vladimir Ignjatov | ZA | Jovan Mandic | No | - | |
- | Lesedi Muller | ZA | Curro Hazeldene Primary | Jonathan Visagie | No | - |
- | JP Snyman | Lowveld Juniors | Hlumani Kekana | No | - | |
- | Henk Van Der Post | ZA | Lapesa Tennis Club | Albert Liebenberg | No | - |
- | Luka van Niekerk | ZA | Wellington Tennis Club | Alexander Bell | No | - |
- | Hlumani Kekana | ZA | Curro Brakenfell | JP Snyman | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-07 12:45pm | A1 | UFS - Court 10 |
Evan SWART [1]
Cooper McCarthy [1]
|
Mbali Ndlabhu Madolo
Siyanda Mbhele
|
6-2, 6-1 |
2023-04-07 12:45pm | A2 | UFS - Court 11 |
Zian Grobler
Robbie Smuts
|
Frederik Rheeder
Jacobus van Pletzen
|
1-6, 3-6 |
2023-04-07 12:45pm | A3 | UFS - Court 12 |
Keagan Grobbelaar [3]
Cade Clarke [3]
|
Henk Van Der Post
Albert Liebenberg
|
4-6, 6-4, 10-3 |
2023-04-07 12:45pm | A4 | UFS - Court 13 |
Jonathan Visagie
Lesedi Muller
|
Luka van Niekerk
Alexander Bell
|
6-7(7), 1-6 |
2023-04-07 12:45pm | A5 | UFS - Court 14 |
Luhan van Niekerk
Lukas Calitz
|
Luke Verwey
Ethan Pieber
|
3-6, 6-3, 8-10 |
2023-04-07 12:45pm | A6 | UFS - Court 15 |
JP Snyman
Hlumani Kekana
|
Matthew Goodchild [4]
Ethan Dodd [4]
|
6-4, 6-1 |
2023-04-07 12:45pm | A7 | UFS - Court 16 |
Vladimir Ignjatov
Jovan Mandic
|
Jamie Roux
Nicolas Lourens
|
2-6, 4-6 |
2023-04-07 12:45pm | A8 | UFS - Court 17 |
Nicholas Franken
Alex Petrov
|
Tristan van der Merwe [2]
Jack Thornhill [2]
|
6-3, 3-6, 5-10 |
2023-04-07 3:15pm | A9 | UFS - Court 1 |
Evan SWART [1]
Cooper McCarthy [1]
|
Frederik Rheeder
Jacobus van Pletzen
|
6-2, 6-3 |
2023-04-07 3:15pm | A10 | UFS - Court 2 |
Keagan Grobbelaar [3]
Cade Clarke [3]
|
Luka van Niekerk
Alexander Bell
|
7-5, 7-5 |
2023-04-07 3:15pm | A11 | UFS - Court 3 |
Luke Verwey
Ethan Pieber
|
JP Snyman
Hlumani Kekana
|
2-6, 5-7 |
2023-04-07 3:15pm | A12 | UFS - Court 4 |
Jamie Roux
Nicolas Lourens
|
Tristan van der Merwe [2]
Jack Thornhill [2]
|
4-6, 7-6(4), 11-9 |
2023-04-10 11:45am | A13 | FS TS - Court 5 |
Evan SWART [1]
Cooper McCarthy [1]
|
Keagan Grobbelaar [3]
Cade Clarke [3]
|
2-6, 7-5, 6-10 |
2023-04-10 11:45am | A14 | FS TS - Court 6 |
JP Snyman
Hlumani Kekana
|
Jamie Roux
Nicolas Lourens
|
6-1, 7-5 |
2023-04-11 10:30am | A15 | FS TS - Court 5 |
Keagan Grobbelaar [3]
Cade Clarke [3]
|
JP Snyman
Hlumani Kekana
|
3-6, 3-6 |